Corona-viirus

Alates 15. juulist saavad Eesti elanikud Eestist Norrasse reisides (sh. puhkuse- ja vabaajareisid) siseneda riiki karantiini jäämata. Palun jälgida Norra rahvatervise instituudi kodulehel olevat kaarti, kus uuendatakse infot iga kahe nädala tagant. Kui jõuate Norrasse “rohelisest” piirkonnast, vabastatakse teid karantiinist. Kui jõuate Norrasse “punasest” piirkonnast, peate olema karantiinis.

Rohkem infot:

https://www.regjeringen.no/en/dokumenter/g-182020–revised-circular-relating-to-entry-into-force-of-the-regulations-relating-to-entry-restrictions-for-foreign-nationals-out-of-concern-for-public-health/id2724051/

https://www.regjeringen.no/en/topics/foreign-affairs/reiseinformasjon/travel_coronavirus/id2691821/?expand=factbox2704374

Varasem info:

Alates 16.märtsist  lubab Norra lisaks Norra kodanikele riiki elamisõigust omavaid ja töötavaid EL/EMP kodanikke, samuti norralaste EMP kodanikest pereliikmeid, Norras elavate EMP kodanike pereliikmeid, riigis kinnisvara omavaid EMP kodanikke, alates 16.05 ka hooajatöölisi.  Täpse loetelu leiab valitsuse viimasest ringkirjast 12/2020- 12.06.2020. (vt. linki allpool)

https://www.regjeringen.no/en/dokumenter/G-12-2020-Revised-circular-relating-to-Entry-into-force-of-the-Regulations-relating-to-rejection-etc-of-foreign-nationals-out-of-concern-for-public-health/id2706485/

Norrasse tulemist plaanivad kodanikud peavad arvestama sellega, et esile võib kerkida mitmeid praktilisi takistusi, mis muudab Norrasse reisimise keeruliseks (näiteks lennuliiklus).

Norra valitsus on pikendanud soovitust vältida mittevajalikke reise välismaale kuni 20. august. Enne 20. juulit vaatab valitsus üle võimalused üksikreisideks  lähedalasuvatesse Euroopa riikidesse.

Kõik Norrasse saabujad peavad jääma 10 päevaks karantiini olenemata sellest, kas neil on sümptomid või mitte. Peab olema valmis selleks, et karantiininõue jääb jõusse suve lõpuni.

Transiit läbi Norra on lubatud EMP kodanikele, kellel on koju jõudmiseks vajadus reisida läbi Norra. See puudutab igat liiki transporti. Transiitreisijatel on lubatud reisi jätkata ilma karantiinita.  Karantiini reeglite kohta lähemalt:

https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/foreign-nationals-with-no-symptoms-of-coronavirus-infection-may-leave-norway/id2693878/

https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/the-government-is-establishing-clear-quarantine-and-isolation-rules/id2693647/

Ühtegi piiripunkti ei ole täielikult suletud. Kaubavedu jätkub. Jätkub riigisisene lennuliiklus, alates 18.märtsist on suletud kommertsliikluseks 9 riigisisest lennujaama. Lähem info:

https://kommunikasjon.ntb.no/pressemelding/nine-short-runway-airports-to-be-closed-temporarily-for-commercial-traffic?publisherId=17507039&releaseId=17881359

NB! Juhime tähelepanu, et olukord võib kiiresti muutuda. Saatkond soovitab jälgida kohalikku olukorda veebilehtedelt:

https://helsenorge.no/koronavirus/travel-advice

https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/

Saatkonna külastamiseks on vajalik kokku leppida kohtumine e-posti või telefoni teel.

Tuletame meelde, et hädaabitelefoniga tuleb ühendust võtta ainult reaalsete hädaolukordade korral (surm, õnnetused, vangistamised jne).
Corona kahtluse korral helistada perearstile või valvearsti telefoninumbril 116117.

Eesti kohta kehtiva info leiab siit:

https://www.kriis.ee/et/reisimine-riigipiir

https://www.politsei.ee/et/juhend/eriolukord

https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov

Transpordiinfo Eestisse naasta soovijatele.

Saatkond on koondanud infot Norrast teistesse riikidesse transpordivõimalusi pakkuvate ettevõtete kohta. Palun täpsustage  reaalsete transpordivõimaluste kohta  konkreetse ettevõtte käest.

Seoses koroonaviiruse kiire leviku tõkestamisega on mitmed riigid seadnud piirangud riikidesse sisenemisel ning olukord on pidevas muutumises.

Laevad

DFDS-i ja Tallinkiga Eestisse.

Tallink http://www.tallink.ee

Tallink võimaldab erakorraliselt ajutiselt AINULT autoga reisijatel reisida ka grupi Paldiski-Kapellskäri vahel opereerival laeval Regal Star. Broneerimiseks palume helistada numbril +372 612 8686 või kirjutada aadressil [email protected]; (Tallink Cargo kõnekeskus on avatud E–R 8.00–20.00; L–P 10.00–18.00)

Kapellskäri sadam Rootsis asub 90 kilomeetri kaugusel Stockholmist põhjapool. Lisainformatsiooni Kapellskäri sadama kohta leiab siit: www.portsofstockholm.com/kapellskar.
Regal Stari sõidugraafiku leiate siit.

Reisi- ja broneerimise info kehtib 17. märtsil 2020 või kuni ettevõtte järgnevate teadeteni. Tallink Grupi laevade ajakohase reisi- ja broneerimisinfo saamiseks palume jälgida ettevõtte kodulehte ja sotsiaalmeediakanaleid.

DFDS https://www.dfds.com/et-ee/reisilaev

Rongid Rootsi

SJ www.sj.se – rongid Oslost, Narvikust Stockholmi ja Lulea-sse.

Sõidugraafikud https://www.sj.se/en/traffic-info/timetables-and-maps.html

Põhjamaade rongiliinide kaart https://www.sj.se/content/dam/externt/bilder/ovrigt/kartor/kartaovernordiskajarnvagsnatet-2012.pdf

VY – www.vy.no – Göteborg

Bussid Rootsi, Taani

Nettbuss http://www.nettbuss.no/

Flixbuss https://global.flixbus.com/

Länstrafikken Norddbotten – www.ltnbd.se – buss Narvik- Kiruna

Lennukid

Otselennu võimalused Oslost https://avinor.no/en/airport/oslo-airport/#directflights

Lennuvõimalused mujalt Norrast: https://avinor.no/en/ – valida lennujaam choose airport ja vajutada direct flights.

Soome kaudu Eestisse naasmine.

Palun jälgida infot Välisministeeriumi kodulehelt

 

Lisainfo

Kui olete välismaal sattunud lõksu ja ei leia võimalusi tagasipöördumiseks, palun saatke isikuandmed, asukohariik ja täpsem mure aadressile [email protected] või helistage +372 5301 9999 (24h).

Palume teil end registreerida välisministeeriumi lehel https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/

Info Islandi kohta

https://www.covid.is/english