Reisimine Norrasse

Tähelepanuks reisimisel Norrasse

Kuigi Norras reisimine on turvaline, tuleks võimalike ebameeldivuste vältimiseks siiski olla tähelepanelik ning hoida dokumente, raha ja muid isiklikke asju turvalises kohas, samuti mitte jätta autosse nähtavale vähegi väärtuslikke esemeid jms.Politsei kontrollib pisteliselt piisavate elatusvahendite olemasolu.

Liiklus

Kiirusepiirang asulates on 50 km/h, asulavälistel maanteedel 80 km/h, mõnedel kiirteedel 90 kuni 100 km/h. Mitmed teed ning ka suurematesse linnadesse sissesõit on tasulised. Kiirust mõõdetakse nii automaatselt (Automatisk trafikkontrol) kui ka liikluspolitsei poolt.

Maksimaalne sõiduki juhtimisel lubatud alkoholisisaldus veres on kuni 0,2 promilli, karistused alkoholi- või narkojoobes sõiduki juhtimise eest on kõrged, ulatudes rahatrahvist kuni vanglakaristuseni ilma või ühes juhiloa äravõtmisega aastaks või kauemaks.

Kuna Norra kuulub marutaudivabade riikide hulka, kehtivad loomade riiki sissetoomisel eritingimused. Loomade riiki sissetoomise kohta saab täpsemat infot siit.

Arstiabi

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Kasulikud lingid

Kui vajad välisriigis abi

Sõltuvalt juhtunust on paljudes olukordades abiks perekond, sõber, lennufirma, reisikorraldaja, tööandja või reisikindlustusfirma.

Konsulaarabi saab Eesti Vabariigi Suursaatkonnast või Eesti aukonsulaatidest Norras.

Hädaolukorras saab konsulteerida Välisministeeriumi valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 5301 9999 (24h).

Norra Turismiamet

Norwegian Tourist Board (Norges Turistråd)
PO Box 722, Sentrum 0105, Oslo, Norway
Tel: 2414 4600. Faks: 2414 4601.
E-mail: [email protected]
www.visitnorway.com/en

Hädaabi numbrid:

  • Tuletõrje – 110
  • Politsei – 112
  • Kiirabi – 113
  • Arstiabi www.oslolegevakt.no
  • Autoga juhtunud õnnetuse puhul võib abi kutsuda telefonil 815 00 848 (Veihjelp)

Riiki sisenemise tingimused

Juhime tähelepanu sellele, et Norral on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

Norra Suursaatkond Tallinnas
Harju tn. 6
15054 Tallinn
(372) 627 1000
(372) 627 1001
[email protected]
http://www.norra.ee

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Välisministeeriumile edastatud andmetel on Eesti kodanikele Norrasse reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.