Reisimine Islandile

Island asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas. Reisides tuleks säilitada tähelepanu enda ja oma asjade turvalisuse suhtes ning hoida oma dokumente, raha ja muid isiklikke esemeid ohutus kohas. Enne reisile asumist soovitame tutvuda ka Islandi turismiinfoga aadressil www.safetravel.is. Soovitame enne reisi end registreerida.

Liiklus 

Enamik Islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust. Autoga sõitmine väljaspool maanteid on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv. Enne asumist sõidule raskemini ligipääsetavatesse piirkondadesse, tuleks kindlasti võtta ühendust Maanteeametiga (Vegagerdin, tel. +354 563 1400).

Majutus

Kuna majutusvõimalused on Islandil suvehooajaks enamasti välja müüdud, tuleks majutus broneerida enne väljalendu. Restoranides, baarides ja ühissõidukites on suitsetamine keelatud. Soovitame tutvuda Islandi päästeameti kodulehel olevate turvalise reisimise soovitustega.

Arstiabi

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad Islandil ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Kui vajad välisriigis abi

Sõltuvalt juhtunust on paljudes olukordades abiks perekond, sõber, lennufirma, reisikorraldaja, tööandja või reisikindlustusfirma.

Konsulaarabi saab Eesti Vabariigi Aukonsulaadist Reykjavíkis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Hädaolukorras saab konsulteerida Välisministeeriumi valveametnikuga telefonil +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h).

Riiki sisenemise tingimused

Juhime tähelepanu sellele, et Islandil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Eesti kodanikule on reisimine Islandile viisavaba.

Juhul, kui Eesti kodanik soovib Islandile elama, tööle või õppima asuda või seal tööd otsida, peab ta riigis viibimise registreerima. Registreerimiseks tuleb pöörduda kohaliku pädeva ametiasutuse poole mitte hiljem kui kolme kuu möödudes riiki sisenemise päevast arvates.