President Karis on töövisiidil Norras

Vabariigi President Alar Karis on täna töövisiidil Oslos, kus kohtub Norra kroonprints Haakoniga ja Norra peaminister Jonas Gahr Størega ning avab Eesti uue saatkonnahoone.

Lisaks on kohtumistel on plaanis arutada Euroopa ja regiooni julgeolekuolukorda, Ukraina piiridel toimuvat, julgeolekualast koostööd nii NATOs kui ÜROs, samuti regionaalset koostööd puudutavaid küsimusi ning Arktika Nõukoguga seotud arenguid.

Kohtumisel kroonprints Haakoniga räägiti Eesti ja Norra suurepärastest suhetest, ent arutleti ka aktuaalsetel Euroopa julgeolekut puudutavatel teemadel. „Eesti suhted Norraga on pikaajalised ja tihedad nii NATOs kui kahepoolselt,“ ütles president Karis pärast kohtumise lõppu. „Just viimastel aastatel oleme näinud eriti tihedat koostööd, muu hulgas ka keeruliste probleemide ühisel lahendamisel ÜRO julgeolekunõukogus. Hindame seda kogemust väga.“

Ühtlasi kohtub president Karis Norra parlamendi presidendi Masud Gharahkhaniga ning osaleb Arktika julgeolekut puudutaval arutelul Norra Välispoliitikainstituudis (NUPI).

Oma esimesel töövisiidil Norra külastas president Karis täna ka Norra parlamenti ja Norra Välispoliitikainstituuti, kus arutleti Arktika julgeoleku teemadel. Täna kohtub riigipea veel ka Norra peaminister Jonas Gahr Størega ning avab pidulikult Eesti saatkonna uued ruumid.

FOTO: Vabariigi Presidendi Kantselei/Mattias Tammet